-
VELKÉ VĚCII v malých podnicích dokáže ICT
-
pomoci
podnikatelůmUkážeme Vám, jak může veřejná správa -
projekt na VŠBPrestižní zahraniční
Přístupnost dat odkudkoli
Vaše data můžete prohlížet jednoduše na telefonu, tabletu či notebooku.
Snazší organizace dokumentů
Neztrácejte čas hledáním dokumentů, vytvořte si strukturu na cloudu a neztrácejte čas hledáním.
Efektivní navázání vztahu se zákazníkem
Foťte, sdílejte, pište – sdílejte příběh Vaší společnosti se zákazníkem.
Ekonomická forma propagace, která Vás bude bavit
Naučte se používat sociální sítě, na kterých „fičí“ teenageři.
Co je SKILLS+ ?
Projekt SKILLS+ (PGI00088) je jedním z úspěšně podpořených projektů v rámci 1 výzvy programu INTTERREG EUROPE.
Aktivity projektu
I v malých podnicích dokáže ICT "velké věci" / 2. prosince 2020
Partner meeting in Trondheim / 24. září 2019
Mezinárodní zasedání partnerů projektu SKILLS+ proběhlo dne 24. Září 2019 ve společnosti DIGS v Trondheimu. Hlavním a nosným tématem zasedání bylo představení doposud vykonaných aktivit v rámci projektu, jejich cíle, přínosy a plnění Akčního plánu. V rámci zasedání byly každým z partnerů stanovený indikátory, které v rámci Akčního plánu budou naplněny. Partneři rovněž odsouhlasili předposlední zasedání na 4. 6.2020 v Kozani, kde budou prezentovány všechny dosažené a naplněné aktivity před závěrečným projektovým eventem v Magdeburgu na podzim 2020. Doplňuji o dvě fotografie ze zasedání.
Ukončení první fáze projektu
13. března 2019 byly Akční plány představeny na konferenci v Magdeburgu, která ukončila první fázi projektu.
Setkání v Krakowě
3. prosince se konalo setkání partnerů v Krakowě Vienna House Easy Cracow zaměřené na dokončení Akčních plánů partnerů.
Soustředění na Akční plány Kajaani / 20–21. srpna 2018
20. a 21. srpna 2018 se uskutečnilo setkání partnerů v Kajaani ve Finsku zaměřené na přípravu Akčních plánů.
Partner Workshop Valladolid
Mezinárodní setkání partnerů projektu bylo zaměřeno na zpětnou vazbu peer review pro východisek Akčních plánů.
Peer review / 20–24. listopadu 2017 Praha a Ostrava
Jednání teamu peer review bylo zahájeno v Praze, kde se zahraniční kolegové setkali se zástupcem Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Ing. Wenzelem, Ing. Karlem Mráčkem, CSc, z Asociace výzkumných organizací a doc. Karlem Havlíčkem z Asociace MSP. V Ostravě se peer review team setkal se stakeholdery z různých skupin – Města Ostravy, se zástupci malých podniků a také se zúčastnili zástupci Krajské hospodářské komory.
Peer review / 6.–11. listopadu 2017 Gyer
Peer review v regionu West-Transdanubia, které se konalo v Győru vedla za tým VŠB – TUO Marie Kubáńková, Ph.D. Jednání peer review teamu projektu se účastnila paní Viktória Krivenkó, zástupce Ministerstva Ekonomiky, které je za implementaci operačního programu zodpovědné.
Peer review in Malopolska / 4–7. září 2017
Peer review v regionu Malopolska se konala v Krakově a pořádala ji regionální rozvojová agentura, s teamem projektu diskutovali a prezentovali své aktivity, problémy a ověřené postupy klíčové instituce a podniky spolupracující na projektu SKILLS+ - Regionální Agentura Malopolska, Business Foundation, klastr Cleantech.
Dotazník věnovaný ICT
Tým VŠB- TUO připravil krátký dotazník, který pomůže zlepšit využívání informačních technologií (ICT) v malých a středních podnicích. Dotazníkové šetření bude probíhat kontinuálně, můžete se zúčastnit i Vy zde.
Diskuse k Base Line Study / 30. 8. 2017, VŠB-TU OSTRAVA
Dne 30. 8. 2017 se na VŠB – Technická univerzita Ostrava konala prezentace projektu SKILLS+ zejména prezentace Base Line study. Projektový tým shrnul dosavadní akvitiy projektu a závěry z Capacity Building a představil hlavní cíle Base Line Study. Tento dokument je klíčový pro zahraniční experty – členy projektového týmu a stakeholdery, kterým poskytne základní obrázek o úrovni využívání ICT v malých a středních podnicích a aktivitách veřejné správy.
Third Capacity Building Riga / 21.–22. 3. 2017
Na Lotyšské univerzitě probíhaly první den prezentace expertů a podnikatelů jak domácích, tak zahraničních. Mezi jinými proběhla prezentace zkušenností týmu VŠB – TUO s transferem technologií a spolupráce výzkumných organizací a malých středních podniků. Ing. Antonín Kintl prezentoval dva ICT nástroje určené zemědělským podnikatelům – Portál Farmáře a Rostlinno lékařský portál. Druhý den byl věnován peer review training, kterého se zúčastnila Marie Kubáňková, Ph.D., Ing. Petr Pavlík a Ing. Kintl.
Capacity Building Zadar
Mezinárodní setkání partnerů projektu bylo zaměřeno na prezetaci využívání IT nástrojů v partnerských zemích a problémům, které rozvoji využívání moderních technologií brání.
Setkání se stakeholdery / Troubsko 20. 12. 2016
Setkání na konci roku 2016 bylo příležitostí k diskuzím o dobrých praxích prezentovaných v Gyeru, činnosti projetu v prním čtvrtletí roku 2017, zejména zpracování dokumetu pro přípravu peer review.
Setkání se stakeholdery Sepetná / 22. 9. 2016

Steering Committee / 11. září 2017 Ostrava
Steering Committee a výměna zkušeností o prvních peer review se uskutečnila v Ostravě, kde koordinátor projektu rovněž představil plán na poslední rok první části projektu.
Capacity Building Gyer / 29. listopadu 2016
Seminář byl příležitostí pro přednášky Maďarských zástupců veřejné správy, expertů z oblasti ICT. V odpolední části partneři ze Španělska a Finska prezentovali dobré praxe. Semináře se účastnil také zástupce stakeholderů VŠB –TUO.
Kick off meeting Sofie / 29.5.–2.6. 2016
-
PartneřiKoordinátor projektu: Ministerstvo pro regionální rozvoj
a dopravu spolkové země Sasko – Anhaltsko,
na projektu spolupracuje těchto jedenáct partnerů:
Kainuun Etu Ltd (Finnland) | Ministry of Environmental Protection and Regional Development of the Republic of Latvia (Latvia)Managing Authority of Regional Operational Programme of Western Macedonia Region (Greece) | Malopolska Regional Development Agency (Poland)SørTrøndelag County Authority (Norway) | Zadar County Rural Development Agency (Croatia)Bulgarian Chamber of Commerce and Industry (BCCI) (Bulgaria) | Castilla y Leon Regional Government Regional Ministry for Culture and Tourism (Estonia)Pannon Novum WestTransdanubian Regional Innovation Nonprofit Ltd. (Hungary) | University of Latvia (Latvia)TUO – Technical University of Ostrava (Czech Republic) -
PartneřiKoordinátor projektu: Ministerstvo pro regionální rozvoj
a dopravu spolkové země Sasko – Anhaltsko,
na projektu spolupracuje těchto jedenáct partnerů:
Kainuun Etu Ltd (Finnland) | Ministry of Environmental Protection and Regional Development of the Republic of Latvia (Latvia)Managing Authority of Regional Operational Programme of Western Macedonia Region (Greece) | Malopolska Regional Development Agency (Poland)SørTrøndelag County Authority (Norway) | Zadar County Rural Development Agency (Croatia)Bulgarian Chamber of Commerce and Industry (BCCI) (Bulgaria) | Castilla y Leon Regional Government Regional Ministry for Culture and Tourism (Estonia)Pannon Novum WestTransdanubian Regional Innovation Nonprofit Ltd. (Hungary) | University of Latvia (Latvia)TUO – Technical University of Ostrava (Czech Republic)